MFC Terrazzo CP 20 kg

Kód: 16333
Novinka
1 hodnocení
Značka: MORFICO
1 016 Kč –10 %
MFC Terrazzo CP 20 kg
1 016 Kč –10 % 914 Kč / balení 914 Kč / 1 ks
do 7 dnů
Můžeme doručit do:
6.6.2024

Detailní informace

Montáž
Dodávka včetně montáže
nechte si zpracovat nezávaznou kalkulaci zdarma.
Odborné poradenství
Odborné poradenství
zeptejte se na cokoli.
Vzorkovna
Vzorkovna v Praze - Holešovicích
o rozloze 600m2.

Detailní popis produktu

Základní parametry
Síla vrstvy: min. 15 mm
Zrání (vhodné pro broušení): 2 - 3 dny
Plný provoz: po 7 dnech
Pevnost v tlaku: min. 40 MPa
Barevné provední: šedý a bílý cement
Balení: pytel 20 kg

Popis výrobku
MFC Terrazzo CP je speciální rychle tuhnoucí směs na bázi cementu a speciálních přísad. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou a dekorativním plnivem.

Použití
MFC Terazzo CP je určen jako pojivo pro výrobu terazzových podlah s následnou úpravou broušením a leštěním.

Podklad
Podklad musí být stabilizovaný, zbavený uvolněných částic a mastnot (tryskání, broušení, frézování) s následným odsátím prachu. Pevnost podkladu v tahu by měla být min. 1,0 MPa. Výtluky a praskliny v podkladu je nutno sanovat opravnými tmely (MFC Sanfix 200).

Penetrace
Na očištěný podklad se nanáší penetrace MFC Primer 620, štětcem nebo postřikovačem v poměru s vodou 1 : 5 při prvním nátěru a 1 : 3 při druhém nátěru. Aplikuje se jednou nebo dvakrát dle savosti podkladu.

Míchání
Suchá směs se smíchá těsně před aplikací s pitnou vodou do požadované konzistence (cca 18 % vody) a následně se za stálého míchání přidá dekorativní plnivo. Míchání se provádí v mísící nádobě pomocí míchacího nástavce na vrtačce.

Aplikace
Namíchaná směs by měla být zpracována během 15–20 minut. Nanáší se rovnoměrným vyléváním v pruzích do požadované nivelety a následně se povrch srovná latí. Je třeba dbát na to, aby nový materiál byl co nejdříve aplikován k již položenému pro zajištění konvergence. Požadovaná teplota podkladu, potěru a prostředí během aplikace je stanovena v rozmezí +5 až +25°C.

Ošetřování
Během aplikace a v počáteční fázi tuhnutí je třeba zamezit silnému průvanu a extrémním teplotám. Povrch je třeba chránit před mechanickým poškozením 48 hodin po nanesení, je bezesparý, avšak konstrukční a dilatační spáry podkladu musí být přiznány řezem do 24 hodin.

Povrch
V závislosti na realizačních podmínkách (zpravidla za 2–3 dny) je možné zahájit broušení a leštění povrchu. Po ukončení prací se povrch ošetří vhodnou impregnací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavební materiály
Katalogové číslo: MFC1000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: