Filtrovat dle
Výrobce
Délka
  • 2500 mm
  • 5030 mm
  • stavebni desky
    stavebni desky

MFP desky

Co je to MFP = MultiFunkční Panel, dřevotřísková deska s třískami o běžné délce a tloušťce.  Ve vrchní a střední vrstvě jsou třísky neuspořádaně rozptýlené. Díky této vrstvené struktuře vzniká deska se stabilními mechanickými vlastnostmi (žádné rozdíly v pevnosti napříč nebo podél). Jako pojivo je použit vysoce kvalitní melamin zpevněný močovinovým lepidlem.

Firma Pfleiderer vyrábí své výrobky podle norem DIN. Tím je zajištěna vlastní kontrola a kontrola z vnějšku prostřednictvím nezávislých kontrolních institucí. Dále je firma Pfleiderer členem RAL (Sdružení pro kontrolu jakosti dřevotřískových desek). Vedle mechanických vlastností desek a obsahu formaldehydu (klasifikace E1) jsou externě kontrolovány hodnoty PCP (jako doklad o nezávadnosti používaného dřeva).
Při výrobě dřevotřískových desek se firma Pfleiderer zaměřuje na nejvyšší standardy pro ochranu životního prostředí. Při výrobě používané řezivo je dodáváno z neustále kontrolovaných lesních hospodářství (kontroly podle systému PEFC).

Identická konstrukční deska jako GSB.

Zboží označené jako
Řadit dle: